KONST / Litografier / Färglitografi 13195411
nr 1319 5411
Lowell Nesbitt
(1933-1993), USA
Färglitografi, Interiör. AP-upplaga. Signerad, daterad 1972, oramat löst blad, 53,5x70,5 cm
Lowell Nesbitt, amerikansk bildkonstnär född 1933, död 1993.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 13 april 2020
kl 20:18:03
7/4 07:45:35
Lowell Nesbitt
Läs mer om Lowell Nesbitt